TOPLUM


Toronto Üniversitesi'nde Ermeni Sorunu konuşuldu

CELAL UÇAR

Ermeni yalanlarını çürütmek üzere Türk Dernekleri Federasyonu ve 'Türkik Birlik' tarafından 27 Şubat'ta Toronto düzenlenen etkinlik Ermeni kökenli dinleyicilerce protesto edilerek sabote edilmek istendi. Yaşanan olayları bilimsel olarak belgelere dayanarak anlatan konuşmacıları Ermeni eylemciler terör estirerek engellemeye çalıştı.

Emperyalist yalanı boşa çıkarmak amacıyla akademik mesleğini ve yaşamını tarihsel gerçekler uğruna araştırmalara ayıran Amerikalı tarihçi Prof. Dr. Justin Mc-Carthy etkinlikte belgelerle soykırım yalanını ve Anadolu'daki Ermeni ihanetini anlattı.

Eski NATO generali ve Amerikan Başkanlarına danışmanlık yapmış olan Bob Fein, etkinliğin ilk konuşmacısıydı. Bu sırada 30, 40 kadar Ermeni kökenli üniversite ve lise öğrencisi ayağa kalkarak ve yüzlerini arkaya çevirdi; bazılarının pankart açtığı bazılarının ise giymiş oldukları gömleklerinin arkalarına yazdıkları yazıları göstermek istediği gözlendi.

Üniversite güvenlik görevlilerinin arka sıralara yolladığı göstericiler bunun üzerine salonu terk ettiler.

Protestocuların salondan çıkması üzerine konuşmacılar belgelere dayanarak neden Ermeni Soykırımı diye bir şey olmadığını izleyicilere anlattılar.


Bizim Anadolu

Mayıs 2015