VANCOUVER'DE BAHAR


Kanada Türk Gençlik Kurultayı'nın Gala Gecesi Çok Keyifli Geçti

4. Kanada Türk Gençlik Kurultayı'nda gençler bir arada.

Bahar Çınarlı

Kanada'nın dört bir köşesinden gelen gençlerin, KTK yöneticilerinin, konuşmacıların ve düzenlemeye katkıda bulunan ev sahibi Vankuverlilerin 15 Ocak'ta Gala gecesindeki kaynaşması ve coşkusu, tek bir sözcükle şahaneydi.

Kurultay'ın kapanış galasında arkadaşlarımız Lale Eskicioğlu ve Vankuver'in sevilen toplum üyelerinden Dr. Bahar Çınarlı, Yazar Gazeteci Scott Taylor ve KTK'nin Genel Yazmanı Banu Pamukçu birlikte görülüyorlar.

Turkish Canadian Society eski yöneticilerinden ve gönüllülerinden bir çok kişinin ve özellikle Güler Aylar ve Demet Edeer'in katkılarıyla, ilk üçü Ontario ve Kebek'te yapılan bu kurultayın dördüncüsü Vankuver'de, Richmond Executive Plaza Hotel'de gerçekleşti.

Şafak Karaca, yorulmaksızın toplum için çalışan TCS Başkanı Güler Aylar ve Erman Yavuz konuk gençlerle gecede muhteşem bir dinleti sergilediler.

Çok zengin bir açık büfeyi, ev sahibi müzik grubunun derhal dansa davet eden dinletisi izledi. Vankuver'in vazgeçilmez müzisyenleri Şafak Karaca ve Erman Yavuz'a, gitarı ve sesiyle Güler Aylar da katıldı. Kemanda Phillis Ho ve vurmalı çalgılarda Çağrı Berk eşlik etti; hep birlikte çok başarılı bir dinleti sergilediler.

Yemekte arkadaşımız Dr. Bahar Çınarlı , eski Sağlık Bakanı, şimdi Liberal Parti'den Güney Vankuver Milletvekili Ujjal Dasanjh, arkadaşımız eski KTK yöneticisi Lale Eskicioğlu, Raminder Dasanjh ve Demet Edeer birlikte görülüyorlar.

İki yavaş parça ile pisti derhal çiftler doldurdu. Arkasından gelen hızlı, coşkulu müzikle pist bir an bile boş kalmadı. Müzik grubu en son olarak Memleketim şarkısını çaldı. Bu şarkıya sahneye davet edilen, Ottava'dan Bekir Akça, Montreal'den Merve Sancak ve Halifaks'tan Sinem Şentekin sesleriyle katıldılar. Coşkulu anlar yaşandı. Bundan sonra marifetli DJ Özgür Sapmaz, seçtiği parçalarla salondakileri coşturdu da coşturdu. Gençler, konuşmacılar, ev sahipleri dansta iyice kaynaştı. Bu satırların yazarı TCS eski yöneticilerinden ben Bahar Çınarlı, bu kaynaşma ve coşturmada etkin olarak çalıştım. Kendim de çok zevk aldım. Yemekte eski Sağlık Bakanı, şimdi Liberal Parti'den Güney Vankuver Milletvekili Ujjal Dasanjh ile sohbetten, sonra konuşmacı eski KTK yöneticisi sevgili Lale Eskicioğlu ve yine KTK'den sevgili Banu Pamukçu ve Kevser Taymaz ile birlikte, gazeteci - yazar - film yapımcısı Scott Taylor dahil, yerli ve yabancı konuşmacı konukları dansta coşturarak eğlencenin etkin birer parçaları olmalarında çaba gösterdik. Hep birlikte coşkulu anlar yaşandı.

Bir başka köşede KTK Başkanı Zahide Sezerman, gecenin düzenleyicilerinden TCS Başkanı Güler Aylar, arkadaşımız Dr. Bahar Çınarlı ve Dr. Kevser Taymaz birlikte objektiflerimize poz verdiler.

Gala gecesinden herkes çok sıcak, çok mutlu duygularla ayrıldı.

Fotoğraflar: Volker Bodegom

Şubat 2011

Yazarın Önceki Yazıları:
Locked-Up Abroad-Iraq
Pasifik kıyısındaki Cumhuriyet Kutlaması…
Kış Olimpiyatlarına katılan Türk sporcular şenliklerle uğurlandı
2010 Kış Olimpiyatlarında çevreci bir Türk mimarı: Hasan Burak Çavka
Dünyanın gözü 2010 Vancouver Kış Olimpiyat Oyunlarında
Başak Büyükçelen'in İkilem'i büyük ilgi gördü
Turkish Canadian Society Genel Kurul Toplantısı verimli geçti
Vancouver Bodrum Arası Doğrudan Uçuşlar!
Vankuver'de laik Cumhuriyet savunucuları coşkuyla bir araya geldi
Havai Fişek Deyip Geçmeyelim
Montreal Gezimin Ardından Düşünceler
Değişik bir 23 Nisan kutlaması
Büyük Yalan her şeyi gerçek belgelerle anlatıyor
Vankuver'de yeni yönetim ve tüzük değişikliği
Mustafa Filmini Üzüntü ve Kızgınlıkla Seyrettim
Her Yerde Kar Var!...
Şeker Bayramı Vancouver'de kutlandı
Vancouver'liler Yaza Doyamadı
Vankuver'de Türk Sinema Günleri Başladı
Bu Vancouver'den Latif Geçti!
1. Vancouver Türk Şiir Günü

l