Görsel Sanatlar


7. Montreal Türk Filmleri Şenliği hazırlıkları yoğun biçimde sürüyor

Bu yıl 08-14 Mayıs tarihleri arasında yer alacak 7. Montreal Türk Filmleri Şenliği film kabulüne başladı.

Her yıl Mayıs ayı içinde Türk Kültür Şenliği ile eş zamanlı düzenlenen Film Şenliği Türk sinemasını 7 yıldan bu yana başaralı bir biçimde tanıtıyor ve izleyicisini oluşturuyor.

Uzun, kısa ve belgesel filmlerin gösterildiği Montreal Türk Filmleri Şenliği'nde ustaların yapıtları izleyicilere gösterilirken, yeni yetenekler de ortaya çıkarılıyor.

Genç sinemacılarının önemli bir yeri olduğu Montreal Türk Filmleri Şenliği, bu yıl da yine yeni yapıtlara yer verecek ve yüz yıllık geçmişi olan Türk sinemasının layık olduğu uluslararası tanıtımına katkıda bulunacak.

Montreal Türk Filmleri Şenliği TRT Türk'teydi

Montreal Türk Filmleri Şenliği'nin 7. yıl çalışmalarına başladığı duyulmaya başlamasının ardından başvuruların da yoğunlaştığını bildiren düzenleme kurulu başkanı Ömer Özen, TRT Türk kanalında şenliğe ilişkin bilgiler verdi.

TRT Türk kanalında yayınlanan Zamandan / Mekândan izlencesine katılan gazetemiz Genel Yayın Yönetmeni ve Montreal Türk Filmleri Şenliği Başkanı Ömer Özen, Ceylan Özçelik'in sorularını yanıtladı.

Bizim Anadolu'nun 20. yılını kutlayan Ceylan Özçelik, izleyicilere Montreal'de sanat ve kültür elçiliği yapan gazetemize ilişkin bilgilere de yer verdi.

 
 
 

Bizim Anadolu

Ocak-Şubat 2015